خوداشتغالی بدون سرمایه با بازاریابی محتوی

«گرفتن تصمیم همت می خواهد و اجرای تصمیم قدرت، همت و قدرت دو بال سعادتند و بدون بال نباید پرید.» (گوته)

خوداشتغالی بدون سرمایه با بازاریابی محتوی چیست؟ به اطراف خود نگاه کنید. هر انسانی از راهی درآمد کسب می کند. هر شغلی که پیرامون شما وجود دارد (معلم- کارمند بانک-کارگر – مدیر دولتی یا خصوصی -مغازه دار-تولید کننده-کشاورز-تعمیر کار- و...) یا کارمندی است و یا غیر کارمندی.

قطعا ما با بخش کارمندی کاری نداریم و در یکتا برندینگ به فکر غیرکارمندی آن هستیم. در مهم ترین و بیشتری انواع این مشاغل ، فرد غیر کارمند یا تولید کننده است؛ یا فروشنده تولیدات دیگران؛ و یا حرفه و خدمتی دارد که به دیگران ارائه می دهد. غیر از این حالت دیگری وجود ندارد. مثال: یکی کشاورز است و گندم تولید می کند. دیگری مغازه ای دارد و انواع حبوبات می فروشد؛ یا در کار صادرات مواد غذایی به دیگر کشورهاست.

یا ممکن است شخصی مهندس یا مترجم باشد. مهندس برای سازندگان و معماران نقشه ساختمان طراحی می کند و در ازای آن پول می گیرد. مترجم کلام شفاهی یا متن دیگران را ترجمه می کند و در ازای آن حق الزحمه می گیرد. گاهی هم مهندس دفتر فنی دارد یا مترجم دارالترجمه ای باز می کند و با استخدام مترجم، کار خدمات ترجمه ای را در سطحی وسیع تر انجام می دهد. سوال مهم: چه چیزی پای ثابت تمام شغل های غیر کارمند است؟

جواب: هر شغل غیر کارمندی ماده اولیه ای دارد به نام کالا یا خدمات. این کالا یا خدمات بین خریدار و فروشنده یا خدمات دهنده و خدمات پذیر مبادله می شود و در ازای آن پول گرفته می شود. گاهی تولید کننده، کالا یا خدمات خود را مستقیما به دست مصرف کننده می رساند و گاهی فروشندگان و واسطه ها این کار را انجام می دهند. این فروشندگان در طول تاریخ نام های زیادی یدک کشیده اند و نسبت های زیادی به آن ها داده شده است. تاجر، بازرگان، واسطه، دلال، فروشنده، مدیر فروش، بازاریاب، بروکر و... که مفاهیم همه آن ها در کل یکی است و ممکن است در جزئیات تفاوت های اندکی داشته باشد.

نکته مهم: اگر خوب دقت شود خواهیم دید که درصد قابل توجهی (بالای 90 درصد) از مشاغل غیر کارمندی و غیر تولیدی به بخش فروش کالا یا ارائه خدمات مربوط می شود.

ما در یکتا برندینگ از کدام دسته ایم؟

جواب: همانطور که خودتان نیز با این توضیحات دریافته اید؛ ما در یکتا برندینگ در اصل یا فروشنده هستیم یا ارائه دهنده خدمات. حال شاید خودمان این محصولات را تولید نماییم که میزان موفقیت ما در این حالت بسیار بالا خواهد بود. و یا فروشنده هستیم و از تولیدکنندگان دست اول به عنوان تامین کننده کالای مورد نظر استفاده می کنیم. در واقع کالایی را که خریداران و مشتریان بالقوه از ما تقاضا می کنند از تولید کنندگان دست اول تهیه می نماییم؛ مانند کاری که یک مغازه دار یا عاملیت توزیع و فروش انجام می دهد. ما کالای مورد نظر خریداران را می خریم و به خریداران می فروشیم و از این معامله تجاری سودی نصیب ما می شود. یا خدماتی را به خدمات پذیر ارائه می دهیم و در ازای آن حق الزحمه دریافت می نماییم و یا بنگاهی تشکیل می دهیم و خدمات دهندگان و خدمت پذیران را دور هم جمع می نماییم . این فرایند در کامل ترین و بهترین نام گذاری تجارت یا فروش نام دارد. در یکتا برندینگ نقطه قوت ما کجاست؟ و چه مزیتی داریم؟

امروزه نداشتن قدرت فروش یا عدم ارتباط صحیح خدمات دهنده و خدمات پذیر یکی از بزرگترین مشکلات تولیدکنندگان یا ارائه دهندگان خدمات است. منظورمان از فروش تنها فروش جزئی، منطقه ای، یا داخلی نیست. بلکه ما می توانیم محصولات کشورمان را با داشتن قدرت در فروش به تمامی کشورهای دنیا معرفی و صادر نماییم؛ و این سبب جهش اقتصادی و رونق کسب و کار خواهد شد.

یا کسانی که به دنبال دریافت خدمات مورد نظر خود هستند عموما نمی توانند به راحتی به خدمات دهنده خود دسترسی داشته باشند که یکتا برندینگ می تواند قوی ترین نقطه اتصال باشد. تولید کنندگان و صاحبان شرکت های بزرگ و کوچک، و بازرگانان، تجار، و فروشندگان متعددی که داشتن مشتری برای آن ها اهمیت دارد آرزو دارند که شماره تماس و مشخصات تجاری آن ها در معرض دید مشتریان بالقوه ای باشد که هر لحظه در اینترنت به دنبال خواسته خود هستند.

بزرگترین مزیت ما این است که می توانیم با داشتن سایت های قوی و حرفه ای چنین جایگاهی به دست آوریم. ما با بازاریابی محتوی بزرگترین قدم را برای شروع یک کسب و کار بسیار موفق بر می داریم. امروزه حداقل 20 درصد از مشتریان (مردم جامعه)، عرضه کننده گان کالاهای خود را ، چه به صورت خرده یا عمده ، از طریق جستجو در گوگل پیدا می کنند .

کسانی در این شاهراه برگ برنده را در دست دارند که دیگران از طریق سریع ترین و در دسترس ترین مسیر تنها با یک جستجوی ساده در حوزه کالا یا خدمات مورد نظر خود به سایت آن ها برسند و آن ها را ببیند. با این مثال مشخص می شود که گوگل در دنیای امروز دقیقا جایگاه جاده ابریشم در گذشته را دارد. اگر راه دوری نرویم می توان گوگل را امروزه به یک اتوبان بسیار مهم و بزرگ تشبیه کرد که در مسیر آن اتوبان و شاهراه تنها کسانی شانس بالایی جهت کسب سود در تجارت را دارند که دقیقا در اولین سطح دسترسی به آن اتوبان باشند.

از این طریق دو طرف اقتصادی شکل می گیرد:

اول: مغازه داران، و صاحبان مشاغل که دقیقا در حاشیه اتوبان دارای موقعیت هستند و

دوم: افراد و رهگذارانی که به اتوبان وارد می شوند و مشتریان آن مغازه ها و یا مشاغل هستند؛ بین آن ها تعامل صورت می گیرد و از این طریق تجارتی پر سود شکل می گیرد.

مغازه ای را که دقیقا در حاشیه اتوبان واقع شده است با یک مغازه مشابه در پشت سر آن مقایسه کنید قطعا بهره این دو از این فرصت اقتصادی قابل مقایسه نیست .

مشتریان ابدا به سراغ دومی نمی روند و تنها با مراجعه به اولین مغازه نیاز خود را برآورده می کنند و همین دیده شدن بزرگترین برگ برنده است. مشتریان فضای مجازی مانند رهگذرانی هستند که کوگل را باز می کنند و کالای مورد نظر را با نام دقیق تجاری آن (مثلا: خرید برنج طارم شمال) جستجو می کنند ( ورود به مسیر اتوبان ) و تنها با عرضه کنندگانی تماس می گیرند که در صفحات اول گوگل و بین نمایش های برتر گوگل جای بگیرند (مغازه داران خط اول کنار اتوبان).

با آموزش های یکتا برندینگ و فعالیت در مجموعه سایت های بهینه شده پس از مدتی شما در این مسیر دیده می شوید و تلفن شما به صدا در خواهد آمد و تا همیشه می توانید در آن جایگاه باقی بمانید. یادمان نرود بدست آورد چنین موقعیتی، به هر طریق دیگری که باشد مشمول هزینه های بالایی برای شما می باشید ؛ مانند نمونه داشتن یک بیلبورد، تبلیغات در روزنامه ها و جراید، آگهی تلویزیونی با اینکه موقتی است و هیچ تضمینی هم برای جذب مشتری نیست اما هزینه بالایی دارد که نمی توان برای آغاز کسب و کار و کارآفرینی بدون سرمایه به هیچ وجه سراغ آن ها رفت.

حضور در شاهراه گوگل اگر همراه با رعایت اصول و قواعدی باشد که ما به شما آموزش می دهیم بعد از گذشت مدتی از زمان به شما این امکان را می دهد که پای ثابت صفحات اول یا صفحه اول گوگل باشید. با طی مراحل آموزشی و انجام فعالیت های جدی، مردم و مشتریان، شما و سایت شما را به عنوان یک نشان تجاری معتبر خواهند شناخت. آری! شما یک برند خواهید شد.

         کتاب الکترونیکِ

استقلال مالی با خود اشتغالی بدون سرمایه!!!

فعلاً رایگان

در این کتاب الکترونیک به شما گفته شده است که؛ چگونه با وجود چالش ها و بحران های مالی و اقتصادی کنونی و بدون سرمایه گذاری اولیه!!! و فقط با کمکِ علاقه ها یا ایده های تان، توانمندی ها یا تخصص تان، و یا با کمک شغل و کسب و کار فعلی تان، مثل بسیاری دیگر از افراد و خیلی سریع تر از روش های رایج و در مدت زمان کمتری و با استفاده از روش های نوین، به روز و متفاوت، به سود آوری های کلانِ میلیونی و پایدار برسید.

دانلود رایگان ایبوکِ استقلال مالی با خود اشتغالی بدون سرمایه

بالا